SEMAFOR COVID 19

CESTOVNÍ SEMAFOR ANEB JAK O PRÁZDNINÁCH BEZPEČNĚ CESTOVAT

Letošní léto bude opravdu jiné než léta předchozí.
Pandemie Covid-19 změnila snad vše co mohla. Běžné životní návyky jsme museli podstatně změnit a svobodné cestování, na které jsme si zvykli, bylo znemožněno. Jak to nakonec bude s prázdninovým vycestováním do zahraničí?

V současné době už ale přicházejí dobré zprávy, nebo přesněji řečeno, pozitivnější zprávy. Vlády zemí, ve kterých je nákaza na ústupu postupně uvolňují bezpečností opatření a zdá se, že letošní dovolenou budeme moci oproti dřívějším předpokladům, strávit i v zahraniční.
Česká vláda na počátku června schválila takzvaný semafor, kdy barevně odlišuje míru rizika nákazy v jednotlivých evropských zemích a podle toho upravuje i pravidla platná pro vstup do Česka z těchto zemí.

mapa covid 19 semafor

 

Buďte ve střehu, rozcestník ministerstva pomůže

Je třeba zde poznamenat, že to, co platí nyní, nemusí platit o pár dnů později. Veškerá uvolnění pro cestování jsou podmíněna tím, že nedojde k nějakým negativním změnám v rámci šíření viru.
Ministerstvo zahraničí zveřejnilo na svých stránkách www.mzv.cz interaktivní Mapu cestovatele, která informuje o podmínkách pro vstup do jednotlivých zemí světa a pro návrat z nich. Mapa se bude průběžně aktualizovat podle vývoje pandemie koronaviru. Už nyní jsou v mapě obsaženy informace o tom, jak se u některých států změní podmínky návratu českých občanů od 15. června, kdy Česko začne uplatňovat takzvaný semafor podle míry rizika nákazy v jednotlivých státech.

mapa cestovatele covid 19

 

Věříme, že i nadále bude nákaza ustupovat.