V KS-Europe víme, že dobré vztahy mezi kolegy je potřeba pěstovat a náležitě opečovávat. V práci i mimo ni se snažíme udržovat příjemnou atmosféru. Pro naše zaměstnance a jejich rodiny pravidelně pořádáme volnočasové akce, na kterých společně sportujeme, jíme, pijeme a bavíme se. Věříme, že spokojenost v osobním životě se přenáší i do práce a naopak.

 

Coronavirus zachvátil celou naši planetu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila pandemii. Jak eliminovat nakažení? Jaké jsou příznaky onemocnění?
Chřipka dokáže s naším tělem velmi slušně zamávat. A nejen s tělem. Pokud ulehneme pod nátlakem virů do postele, přináší další starosti. Od rušení rodinných plánů až po někdy složité přeorganizovávání chodu rodiny. Jak by řekl optimista: „Nejlepší je být zdráv!“
Letošní zima je sice na sníh obecně jedna z nejchudších, ale to neznamená, že na své zimní radovánky musíme zapomenout. I přes významný nedostatek sněhu se čeští vlekaři snaží pracovat s každou vločkou. Buďto tou přírodní nebo uměle vytvořenou.
Vánoce jsou nazývány jako „svátky rodiny“. Obdobně idylicky zní přízvisko svátky klidu a míru. Ale naplnit tyto přívlastky je mnohdy velmi obtížné, dnešní zrychlený způsob života plný stresu, pronásledované pocity perfektní 100% přípravy, naplnění přání našich nejmenších, vymýšlení a shánění dárků, hrůza z nabrání kil navíc. Pojďme si advent a vánoční svátky společně s rodinou užít a naplnit poselství Vánoc.
Podzim skrývá mnoho klenotů, které mohou pozitivně ovlivňovat naše zdraví. Kořeny rostlin jsou ideálním příkladem. Rostliny před zimou stahují svoji sílu zpět do kořenů, aby přečkaly zimu a právě na podzim obsahují nejvíce blahodárných látek. Procházka alejí stromů, namalovaná samotným umělcem podzimem, sama o sobě působí kladně na náš organismus. Avšak při této cestě si nasbírejme pár kaštánků, tedy lesklých hnědých semen stromu jménem jírovec maďal, která se po staletí používají v lidovém léčitelství. V neposlední řadě se mnohým z nás pojí ke slovu podzim houbaření, i mezi houbami lze nalézt opravdové klenoty.
Houbová sezóna je v plném proudu a s ní spjaté období klíšťat. Tito drobní a na první pohled nenápadní jedinci přenášejí velmi závažná onemocnění a mohou nám tak natrvalo ovlivnit kvalitu života. Jak zajistit správnou prevenci? Co dělat a nedělat při styku s klíštětem?
Léto a slunce k sobě neodmyslitelně patří. Máme dobrou náladu, užíváme si tepla u vody, máme radost z opálení, obvykle v těchto měsících trávíme svou dovolenou. Každá mince má však dvě strany. Slunce a jeho životodárné paprsky mohou pro naše tělo znamenat i nebezpečí. Na co si dát pozor a co naopak nepodceňovat? Není na škodu si zopakovat základní zásady zdravého pobytu na slunci.
Plavková sezóna je tu. Neustále v sobě řešíte, že byste chtěli shodit nějaké to kilo navíc? Jdete do schodů a zadýcháváte se? Necítíte se komfortně ve svém těle? A sportovní aktivitu z časových nebo jiných důvodů nestíháte? Nebo Vás to prostě nebaví? Máme pro Vás řešení.
Plavková sezóna klepe na dveře, pohybu máte dostatek, jezdíte na kole, chodíte do posilovny či běháte, propotíte tričko, ale vaše kila stagnují a hubnutí je v nedohlednu? Kámen úrazu je v tepové frekvenci, věřili byste?
Měsíc květen patří letos už podeváté všem, kdo do práce vyrazí na kole, koloběžce, bruslích, případně pěšky. Celorepubliková výzva Do práce na kole, do níž se zapojilo i KS-Europe, má jednotlivce i celé pracovní kolektivy motivovat k tomu, aby vyměnili auto za bezmotorový dopravní prostředek a udělali tak něco pro své zdraví i pro své okolí. Co za trendem stojí a co je cílem? Na to odpovíme v nejnovějším článku.