plakát mikuláš den zdraví křimice

Na pátý Den zdraví dorazí do Křimic i Mikuláš

Už od roku 2015 se v Křimicích v rámci projektu Zdravá firma koná Den zdraví. Za tu dobu si získal u našich kolegů velkou oblibu. Zaměstnanci si mohou během dne zacvičit, zajít si na preventivní zdravotní kontrolu nebo si poslechnout zajímavou přednášku. Letošní Den zdraví jsme se rozhodli uspořádat tentokrát na Mikuláše, ve čtvrtek 6. prosince od 12:00 do 15:00. A je se skutečně na co těšit.

Pro návštěvníky jsme připravili řadu zajímavých aktivit, díky kterým se dozví nejen něco o svém aktuálním zdravotním stavu, ale hlavně o tom, co udělat pro jeho zlepšení. Těšit se mohou i na spoustu zajímavých informací o zdravém životním stylu.

Den zdraví nabídne workshopy i přednášky

V předešlých ročnících se největšímu zájmu těšil workshop „Život bez cigaret“, který samozřejmě nebude chybět ani letos. Zájemci si mohou nechat změřit kapacitu plic, a hlavně se dozvědí, jak účinně zatočit se závislostí na nikotinu a omezit kouření, které poškozuje zdraví a leze do peněz. Opět bude možnost nechat si změřit cholesterol, krevní tlak nebo podstoupit zátěžový test. 

Velký zájem je tradičně o ukázky cvičení na protahování zad.
Velký zájem je tradičně o ukázky cvičení na protahování zad.

Další aktivity uvítají především ti, kdo trpí na bolavá záda. Kromě cvičení jsme pro vás připravili i expres masáže. Ale pozor, kapacita je omezená, je proto nutné si rezervovat místo předem na personálním oddělení. Den zdraví se zaměří také na zrak, například únava nebo bolesti hlavy jsou totiž spjaty se zhoršeným viděním. V provozu proto bude i specialistka s přístrojem na měření zraku. Pro prevenci kožních melanomů je potom možné si zajít na kontrolu dermatoskopem a analýzu kožních znamének. Od 12:30 a poté od 14:00 je pak nachystána zajímavá přednáška cestovatele Filipa Turka o Filipínách.

Přístroj InBody určí množství tuku

Velký zájem bývá tradičně i o diagnostiku přístrojem InBody, který dokáže určit nejen přesnou hmotnost člověka, ale také množství kosterní svaloviny, tělního tuku, tělesné vody a aktivní hmoty, BMI, bazální metabolismus. Měření trvá jen dvě minuty, pro co nejpřesnější výsledky však doporučujeme předtím zhruba dvě hodiny nejíst a nepít. Teprve po této proceduře je vhodné si zajít k nedalekému stánku na lahodné a zdravé smoothie od Mikuláše, čerta a anděla.

Chybět nebude ani zajímavá cestopisná přednáška. Tentokrát o Filipínách.
Chybět nebude ani zajímavá cestopisná přednáška. Tentokrát o Filipínách.

Za odevzdání anonymního dotazníku o spokojenosti zaměstnanců v naší společnosti pak účastníci obdrží lístek do tomboly, která se bude losovat ve 14:45. Prozradíme, že hlavní cenou je letos voucher na zdravé stravování, nachystány jsou však i další dárky.

Věříme, že se vám všem bude pátý Den zdraví v Křimicích líbit a všichni se shledáme v hojném počtu!