novoroční předsevzetí bloček silvestr

VŠECHNO, CO JSTE CHTĚLI VĚDĚT O NOVOROČNÍCH PŘEDSEVZETÍCH

Vánoce i oslavy konce roku jsou za námi a život se po svátcích vrací do zajetých kolejí. Pro spoustu lidí je však nový rok výzvou, jak vystoupit z každodenní rutiny a zkusit začít dělat něco nového. Podle posledních průzkumů si novoroční předsevzetí dává až 70 procent Čechů. Nadpoloviční většina však svůj závazek nedodrží. Jak se toho vyvarovat? A jaká jsou nejčastější předsevzetí? Na to vše odpovíme v našem článku.

Naprostá většina předsevzetí se týká boje s nějakým vlastním zlozvykem, případně touhou začít v životě něco nového a nevyzkoušeného. Jak tedy vypadá seznam těch nejčastějších předsevzetí? Na prvním místě je snaha přestat kouřit a celkově žít zdravě, zhubnout, dodržovat správnou životosprávu, méně pít alkohol nebo jiné nezdravé nápoje, více sportovat a celkově se lépe chovat ke svému tělu. Tato předsevzetí si dávají častěji ženy, muži se více zaměřují na finance a zlepšení rodinného života.

MAJÍ PŘEDSEVZETÍ SMYSL?

Velice často se lze setkat s názorem, že předsevzetí si dávají pouze lidé se slabou vůlí. Ti se silnou vůlí přece nic podobného nepotřebují, a pokud chtějí něco změnit, udělají to hned. Jedná se však o omyl. Předsevzetí mohou velice dobře posloužit všem lidem, bez ohledu na pevnost jejich vůle. Jsou do jisté míry psychologickým cvičením, které vůli posiluje a napomáhá tak člověku k většímu sebevědomí.

Předsevzetí je také dobré sdílet. Nebojte se říct o vašich plánech i dalším lidem – rodině nebo přátelům – a požádat je o podporu. Vaše šance na úspěch jsou pak mnohem větší, a navíc můžete někoho z nich motivovat k podobnému předsevzetí.

NEUSPĚCHEJTE TO, JDĚTE NA TO POSTUPNĚ

Základem úspěšně splněného předsevzetí je pečlivé naplánování. Vysvětlit se to dá například na kouření. Pokud jste ještě 31. prosince vykouřili pět krabiček, je nesmysl, abyste si předsevzali, že od 1. ledna už nevykouříte ani jednu. Jděte na to postupně, zvolte si pevné datum, do kdy chcete přestat úplně kouřit a malými dílčími krůčky na tom začněte dělat. Kouření omezujte postupně, důležité je totiž opakování a dodržování rituálů, nikoliv náhlá a razantní změna.

Pokud jste se už v minulosti pokoušeli přestat kouřit a nedopadlo to, nemyslete na to – důležité je pozitivní myšlení! Velice pomáhá, pokud si předsevzetí napíšete na papír a vystavíte na viditelné místo, abyste si jej každý den mohli připomenout a cítili radost, že se vám daří jej naplňovat.

NOVÁ PRÁCE SE NA ZAČÁTKU ROKU HLEDÁ LÉPE

Podobné je to se všemi dalšími předsevzetími, která jste si na Nový rok dali. V případě hledání nové práce je potřeba se neunáhlit a najít si takovou, která vyhovuje vašim požadavkům. Podle průzkumů bývá začátek roku pro změnu zaměstnání ideální dobou, protože tehdy mnoho firem hledá a nabírá nové zaměstnance. Sepište si proto, co by mělo vaše nové zaměstnání rozhodně splňovat, a prohlížejte si inzeráty.

Nutná je v tomto případě vaše vlastní aktivita. Začít pátrat můžete už na našich stránkách, kde aktuálně hledáme pracovité a schopné lidi do našeho týmu. Další možností je zajít za námi na veletrh práce, který se koná v Plzni v bývalém OD Prior už 30. ledna. Můžete se s námi osobně seznámit a zjistit, co nabízíme. Pro mnohé je hlavní překážkou při hledání práce nejistota, zda natrefí na tu správnou firmu. Lidé upřednostňují stabilitu, kterou jim jako součást německého koncernu Otto můžeme plně garantovat. Ozvěte se nám nebo přijďte a přesvědčte se sami.