kolo práce ks-europe

VYRAŽTE DO PRÁCE NA KOLE. PROSPĚJE TO VÁM I OVZDUŠÍ

Měsíc květen patří letos už podeváté všem, kdo do práce vyrazí na kole, koloběžce, bruslích, případně pěšky. Celorepubliková výzva Do práce na kole, do níž se zapojilo i KS-Europe, má jednotlivce i celé pracovní kolektivy motivovat k tomu, aby vyměnili auto za bezmotorový dopravní prostředek a udělali tak něco pro své zdraví i pro své okolí. Co za trendem stojí a co je cílem? Na to odpovíme v nejnovějším článku.

Ulice přehlcené v ranní či odpolední špičce automobily není něco, co bychom znali pouze ze zahraničí. Čím dál více se s tímto problémem potýká i většina českých měst a obcí. Od roku 1990 se intenzita automobilové dopravy zvýšila v naší zemi přibližně o 70 procent, na některých silnicích a úsecích dokonce o více jak 100 procent. Osobní přeprava se značně individualizovala a silnice přestávají kapacitně stačit. To vede nejen k nárůstu stresu, ale zvýšenou prašností a výfukovými plyny i k výskytu nejrůznějších respiračních onemocnění.

UDĚLEJTE SI TO ZÁBAVNĚJŠÍ

Jednou z myšlenek, jak snížit počet aut na nezbytné minimum, je iniciativa Do práce na kole. Cílem je, aby lidé při cestě do práce dlouhodobě vyměnili auto za jakoukoliv jinou bezmotorovou formu dopravy – může se jednat o jízdní kolo, koloběžku, brusle, skateboard, longboard, invalidní vozík, chůzi nebo běh. Prospějí tak svému zdraví, zlepší si fyzickou kondici, přestanou být otroky nekonečných kolon a zácp a rovněž přispějí k čistšímu ovzduší ve městě. Do práce na kole je týmová soutěž. Přihlášení účastníci složí týmy o dvou až pěti lidech a následně celý měsíc nepoužívají pro přepravu do práce a z práce automobil. V rámci firmy si mohou lidé vymyslet i vlastní soutěžní kategorie – nejrychlejší jezdec, nejoriginálnější cyklodres, nejstarší kolo a tak dále.

KS JDE S TRENDY

Zaměstnanci KS-Europe na pobočce v Křimicích navíc mohou využít nadstandardních přístupových cest k areálu firmy. V těsné blízkostí se nacházejí hned dvě cyklostezky s označením 37 a 2151, které vedou z centra Plzně, respektive z většiny příměstských částí. Do provozu ve Šťáhlavech je pak možné se z východu dostat po cyklostezce č. 2039, od Plzně pak cyklotrasou č. 31, která vede rovnou vedle areálu KS-Europe. U obou provozů je pak dostatečné množství cyklostojanů, u kterých lze svá jízdní kola zanechat.